úterý 26. července 2011

Review - Proroctví sester
Autor - Michelle Zinková

Název - Proroctví sester

Rok - 2011

Díl - 1

Počet stran - 363
Hodnocení: 2 a půl/5


Anotace:
První díl „gotické“ fantasy série situované do Ameriky konce 19. století. Dvojčata Lia a Alice právě osiřela. Lia objeví na zápěstí tajemné znamení a začíná si všímat podivného krutého chování své sestry. Objeví knihu s jedinou stránkou, ve které si přečte temné proroctví, které varuje před příchodem Ďábla na svět. Lia se domnívá, že ona je Strážkyní, která tomu má zabránit, a její zlá sestra Branou, jíž má Zlo vstoupit. Ale je to skutečně tak jednoduché?

Moje reakce po dečtení: NO... tak to sem teda zvědavá

JorgumandLia a Alice si vůbec nejsou podobné. Nato že jsou to dvojčata, tak jsou jako voda a oheň, černá a bílá. Na začátku si určitě budete myslet, že jste prokoukli děj až na konec knížky, ale není tak úplně pravda. Určitě vás v této knížce něco překvapí i mě trošku některé věci zarážely. Je někdy opravdu podivuhodné co s člověkem dokáže udělat nějaká nadpřirozená síla...

Bylo zajímavé sledovat jak se celý dej vyvíjí (a že to teda trvalo než se něco začalo dít). Moc hezké byly Liiny cesty... kam? Popravdě ani nevím co to bylo. Sny? Nejspíše ano.Její strach a emoce mě velice naplňovaly a připadala jsem si jako bych byla u ní.

Další, pro mě zajímavý "zážitek", bylo číst knihu situovanou do gotického období. Moc historické knížky nemusím, ale tahle knížka mi nevadila. Nejspíše proto, že to nebyl klasický historický román, ale fantasy zakomponované do této doby. Tahle knížka byla pro mě takovou tichou vodou, která má předcházet jistě něčemu velkému. Na můj vkus tam chybělo trochu akce, ale děj byl hodně zajímavý. Nic podobného jsem nikdy nečetla.

Co se mi nelíbilo, nebo spíš jsem na to nebyla zvyklá, byla forma jak byla knížka napsaná. Byla psaná v  přítomnosti. Abyste mě pochopili například: jdu a procházím dveřmi. . . A tak dále a tak dále. Ze začátku se to čte opravdu špatně až si člověk zvykne tak je to už dobrý.


Žádné komentáře:

Okomentovat