středa 17. října 2012

Review - Loď mezi hvězdami
Autor - Beht Revis

Název - Loď mezi hvězdami

Díl - 1

Rok - 2012

Počet stran - 358

Hodnocení: 4/5Anotace:

Sedmnáctiletá Amy se přidala ke svým rodičům coby „zmrazený pasažér“ na vesmírné lodi Universum a čekala, že se probere na nové planetě o tři sta let později. Nemohla tušit, že její spánek skončí o padesát let dříve a ona se octne ve zcela novém světě mezi hvězdami, ve světě, který si žije podle vlastních pravidel. Amy si brzy uvědomí, že její probuzení nezpůsobilo jen selhání počítače. Někdo z pár tisíců obyvatel vesmírné lodi se ji pokusil zabít...


Moje reakce po dočtení: Hm...


Víte, že opustíte svět, který jste do teď znali. Víte, že nic už nebude jako dřív... doufáte, že to bude lepší a že prožije zbytek života s lidmi, které milujete... a pak se probudíte do neznáma.

Nová planeta. Nový život. Nová šance. Tohle všechno mohla Amy mít. Tohle všechno mohla dostat. Když se nechala spolu se svými rodiči zmrazit na několik set let, jen aby mohli obydlet a zvelebit novou planetu, znělo to skoro jako pohádka... jenže i pohádky mohou mít špatný konec. 

Když se Amy probudí z kriospánku, skoro umírá. Nebýt chlapce jménem Syn a Doktora. Byla by už mrtvá. Ale neví, kde se probudila... myslela si že už mnoho let uběhlo a ona se konečně bude moct vidět s tatínkem a mamkou. Jenže ty se neprobudili... stále spí. Jí někdo odpojil úmyslně. Ona jediná je vzhůru... Musí se přizpůsobit životu na Universu, což je obrovská vesmírná loď, která představuje domov pro tisíce lidí. Jenže to není tak lehké. Ona je jiná, ve všech směrech. Lidé na Universu jsou identičtí, stejná barva vlasů, očí, pleti dokonce i chování mají podobné. Jen ona vyčuhuje. A někomu se to vůbec nemusí líbit. Otec, velitel lodi, v Amy vidí jen problém a chce se jí zbavit. Nebýt Syn, jen vesmír ví jak by to všechno dopadlo... Jenže tu je tu ještě další problém. Amy není jediná koho rozmrazili. Někdo se snaží zabít Nepostradatelné, kteří měli obydlet novou planetu. Proč? To musí Amy se Synem zjistit... ale neví jestli se jim to podaří zjistit dřív, než někdo doopravdy umře.

Jako velké pozitivum téhle knížky beru to, že hned od začátku vám není jasný konec. Jistěže pár věcí je předvídatelných, ale k hlavní zápletce se prostě musíte prokousat. Možná si řeknete, že vám to mohlo dojít, ale já se přiznám že mě to opravdu nenapadlo ;). Konec je tedy opravdu povedený a o překvapení tu není nouze.

Pár věcí co mi na knížce vadilo, ikdyž mi to přijde trochu hnidopichšské, byli některé výrazy, kterými se Syn (občas i někdo jiný) vyjadřoval. Xsakru, úža a chucpe jsou velice zajímavá slova, ale vidět je skoro v každé kapitole, přestane se vám to líbit. Třeba vám to bude připadat roztomilé, ale na mě bylo těch výrazů trochu moc. Je to asi o zvyku, kdyby člověk taková slova používal denně, tak ho to nepřekvapí, ale jak říkám pro mě až moc "zajímavá" slova...

Asi jsem od knížky očekávala až moc. Popravdě jsem čekala trochu víc. Nápad je moc pěkný, ale provedení mě moc nenadchlo. Knížce se moc nepovedlo mě v táhnou do toho všeho dění, takže jsem si jí prostě tolik neužila. Posledních sto stránek stálo za to, ale podle mě se ten začátek tolik nevyvedl. Ani si pořádně nevybavuju co se v těch prvních dvěstěpadesáti stránkách dělo. Možná se budete divit proč jsem tedy LMH hodnotila takhle vysoko. Váhala jsem nad tím hodně dlouho, ale za originalitu a těch posledních sto stránek si to zaslouží. Proto doufám, že druhý díl bude pokračovat ve stejném duchu jako konec knížky, protože jestli ano, tak to bude vážně paráda ;).

Jsem zvědavá na vaše názory. Také jste čekali o něco víc, nebo jste z téhle knihy úplně naprosto uneseni? 


3 komentáře:

  1. Ešte som ju nečítala, ale rada by som 8)

    OdpovědětVymazat
  2. Knihu jsem ještě nečetla, ale velice mě láká díky obálce a anotace taky nevypadá špatně. Doufám, že nebudu podobně zklamaná. Hezká recenze! :)

    OdpovědětVymazat
  3. Tuhle knihu jsem si donesla dneska z knihovny...:) Hrozně se na ni těším, takže rychle od compu a ke knize:D

    OdpovědětVymazat